Łódzki Salon Maturzystów 13-14.09.2022

Reklama Łódzkiego Salonu Maturzystów

Zastanawiasz się, jakie przedmioty zdawać na maturze? Podejmij decyzję, która otworzy przed Tobą perspektywy studiów na najlepszych uczelniach w Polsce. Politechnika Łódzka zaprasza na Łódzki Salon Maturzystów, który odbędzie się 13-14 września 2022 r. w Zatoce Sportu PŁ.

Jako gospodarz tegorocznego Łódzkiego Salonu Maturzystów Politechnika Łódzka będzie gościć na swoim kampusie uczniów szkół ponadpodstawowych, w szczególności klas maturalnych. Na stoisku PŁ będzie można obejrzeć udoskonalony ekobolid zespołu Iron Warriors, robota naziemnego Studenckiego Koła Naukowego SkaNeR, a także poznać możliwości druku - od zabezpieczeń w banknotach po technologie 3D. Będzie także okazja porozmawiać z przedstawicielami wszystkich Wydziałów uczelni i Działu Rekrutacji. Każdego dnia targów od godz. 9:00 zapraszamy również na prezentację oferty kształcenia Politechniki Łódzkiej w sali D.

W programie przewidziane są również zajęcia dla maturzystów, dotyczące perspektyw zawodowych, indywidualne sesje doradztwa zawodowego, spotkania z ekspertami OKE w Łodzi na temat egzaminów maturalnych z języka polskiego, matematyki i języka obcego oraz spotkanie z dr Marcinem Smolikiem, dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, dotyczące matury 2023 r. Uczestnicy poznają również najlepsze praktyki w zakresie sposobów przygotowania się do egzaminu maturalnego.

Podczas Salonu będę dostępne stoiska 13 polskich uczelni: Akademia Górniczo – Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Politechnika Łódzka, Politechnika Świętokrzyska w Kielcach, Społeczna Akademia Nauk w Warszawie, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Warszawska Szkoła Reklamy, Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie, Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

Stoisko Politechniki Łódzki będzie także dostępne podczas Kieleckiego Salonu Maturzystow (6.09), Warszawskiego Salonu Maturzystów (8-9.09) oraz Śląskiego Salonu Maturzystów w Gliwicach (19-20.09).

Serdecznie zapraszamy!